Občas bývají ty nejlepší věci i ty nejlevnější Více
Hořčíkový olej 32%, 1000 ml - rozprašovač naleznete zde
POVÍDÁNÍ O HOŘČÍKU, VŠECHNY ZAJÍMAVÉ INFORMACE NALEZNETE ZDE A ZDE
Hořčíkový olej obsahující až 32 % nejčistšího chloridu hořečnatého. Dokonale doplňuje jeho nedostatky v organismu.
Transdermální aplikace obchází trávící systém, nezpůsobuje průjem a zažívací problémy. Na příjmu minerálů přes kůži jsou založeny všechny lázeňské pobyty, pobyty u moře apod.
Hořčíkový olej lze s úspěchem používat denně jak preventivně, tak cíleně. Jeho pravidelná aplikace se doporučuje zejména lidem, kteří mají kožní problémy. Fyzicky aktivní by ho měli používat po každém tréninku a alergici denně po celou dobu prašnosti. Aplikace hořčíkového oleje je snadná. Důležité je, že se olej velmi rychle vstřebává.
Pravidelné používání zajišťuje přísun dávky hořčíku, která je nezbytný pro správné fungování organismu. Olej lze použít k natírání, přípravě kosmetických přípravků na jeho bázi, k relaxačním koupelím.
Hořčík se nazývá prvek života, protože se podílí na 300 biochemických procesech těla. Rozhoduje o správné funkci imunitního a nervosvalového systému, podílí se na stavbě kostí a zubů, snižuje riziko vzniku hypertenze, ischemické choroby srdeční, arytmie, astmatu a diabetu 2. typu. Jeho nedostatek může skutečně ztěžovat život, -Projevy nedostatky hořčíku naleznete zde-
Použití:
Tělový sprej – Nejčastěji se doporučuje nanášet na pokožku, ráno a večer před spaním. Vzhledem k univerzálnosti aplikace jej však lze používat mnohem častěji. Doporučuje se aplikace po každé námaze těla, jako je fyzická práce, trénink, sportování atd. Na několik prvních použití doporučuji naředit vodou 1:1 pro eliminaci podráždění pokožky, jakmile si kůže zvykne, ředění již nebude třeba.
- Na vybrané části těla naneste ráno a večer nebo po sportu 3 - 10 střiků dle potřeby, vmasírujte do pokožky a nechte vstřebat.
- Po aplikaci se může objevit jemné brnění pokožky či začervenání, které je přechodné a souvisí se vstřebáváním hořčíku.
- Nepoužívejte v oblasti očí, na čerstvě oholené oblasti či poraněnou pokožku.
- Zamezte ve styku s otevřenými ranami, očima a ústy. Použitelné pro břicho, nohy, záda, lýtka a ruce. Nechá se 10-15 minut absorbovat. U několika prvních použití může dojít k mírnému podráždění, zejména u neředěného produktu, po 15ti minutách můžete kůži umýt, opláchnout. Může uvolnit svaly. Žádné vonné látky, barviva, konzervační látky, silikonové oleje a deriváty.
Tip: Ve světě se hořčíkový olej běžně používá jako přírodní antiperspirant, můžete vyzkoušet.

Káva a hořčík, alkohol a hořčík
V tomto článku se podíváme na hlavní „žrouty“ hořčíku – tedy faktory a situace, které vedou k jeho rychlejšímu úbytku. Patří sem například stres, nadměrná konzumace alkoholu, kofeinu a cukru, některé léky či intenzivní fyzická aktivita. Také se dozvíte, jak rozpoznat příznaky nedostatku hořčíku a jak ho efektivně doplňovat, aby vaše tělo fungovalo optimálně.

Vedlejší účinky hořčíku
V tomto článku si podrobně probereme, jaké mohou být negativní projevy nadbytku hořčíku, včetně trávicích problémů, průjmu, nevolnosti či nízkého krevního tlaku.

Nedostatek hořčíku příznaky
V tomto článku si podrobně probereme příznaky nedostatku hořčíku a jak je rozpoznat včas. Mezi nejčastější projevy patří svalové křeče, únava, podrážděnost, problémy se spánkem, bušení srdce nebo bolesti hlavy. Nedostatek hořčíku může ovlivnit i trávení, psychickou pohodu a imunitní systém.

K čemu je hořčík
V tomto článku si podrobně probereme, k čemu je hořčík dobrý a proč je tak důležitý pro správné fungování organismu.

Hořčík denní dávka
Doporučené denní dávka je přibližně 350mg, záleží na pohlaví a na stáří. Důležitější ale je, že DDD je stejná pro 60kg muže jako pro 160kg svalovce. Stejná pro lidi u počítače a vrcholové sportovce. Stejná pro lidi s 30letým deficitem hořčíku i pro lidi s každodenní suplementací. Musí nám být jasné, že spotřeba nemůže být stejná a je zapotřebí dávku upravit.

Křeče v nohách
Jedoduše řečeno, je to jeden z prvích příznaků nedostatku hořčíku. Mezi další projevy patří:

Kdy brát hořčík
Hořčík se nejlépe vstřebává v noci a brzy ráno. Proto jej berte před spaním, případně ráno po probuzení. Hořčík a vápník nikdy neberte současně - jsou to antagonisté (navzájem se vylučují),ve výsledku by jste nevstřebali ani jeden. Pokud už vápník chcete brát (což nedoporučuji), berte jej v jinou denní dobu. Hořčík se často prodává s vitamínem B6, který zlepšuje vstřebávání. Problém pak často nastává při nočním podávání, B6 může způsobit problémy se spánkem. V takovém případě volte ranní konzumaci.