Gumový hořčík/magnesium pro děti od 3 let, měkké bonbóny s příchutí žvýkačky, 60 měkkých bonbónů
Jak dostat do dětí životně důležitý hořčík? Tablety nejí a brokolici taky ne. Bombón slupnou jako nic! Vysoce vstřebatelná forma s citrátem hořečnatým!
POVÍDÁNÍ O HOŘČÍKU, VŠECHNY ZAJÍMAVÉ INFORMACE NALEZNETE ZDE A ZDE
Každý bonbón s příchutí žvýkaček obsahuje 50 mg citrátu hořečnatého. Citrátová forma hořčíku je extrémně dobře absorbována a dobře snášena tělem a hořčík je nezbytný pro stovky enzymových reakcí v těle a pro normální srdeční funkci. Je nezbytný pro syntézu bílkovin, metabolismus sacharidů, správné svalové funkce a pomáhá absorbovat vápník a draslík.
Užívání:
Děti ve věku 3 let a starší: žvýkat 1 bonbón 1x denně
Ostatní ingredience
Xylitol, mikrokrystalická celulóza, hydroxypropylcelulóza, přírodní žvýkačkové aroma, magnesium-stearát (rostlinná kvalita), kyselina stearová, extrakt ze stévie. citrát hořečnatý.
Varování
Uchovávejte mimo dosah dětí. Při používání tohoto produktu svého licencovaného lékaře.
Doplněk stravy. Uchovávejte v suchu a chladu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Neslouží jako náhrada pestré a rozmanité stravy a zdravého životního stylu. Uchovávejte mimo dosah dětí. Nevhodné pro děti do 3 let. Jste-li těhotná, kojící, užíváte-li nějaký lék, plánujete-li chirurgický zákrok nebo máte nějaké zdravotní potíže, poraďte se před užitím se svým. Tento produkt není určen k diagnostice, léčbě nebo prevenci jakékoli nemoci.
DŮLEŽITÉ! Z nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních při označování potravin zrušena zdravotní tvrzení na doplňcích stravy. Na našem e-shopu naleznete zboží bez všech zdravotních tvrzení..
Velice strohý popis zboží není dán naší neochotou vám vysvětlit a popsat jeho vlastnosti, nebo výhody, ale současná legislativa EU, konkrétně Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č.1924/2006 nám neumožňuje uvádět produkty neschválené zdravotní a výživová tvrzení. Pokud vás dané zboží zaujalo a nevíte co a jak, potřebné informace si snadno dohledáte napříč internetem, knihami, herbáři nebo fórech. Hledání informací po internetu sice vyžaduje určitý talent, ochotu a také čas, ale zase má člověk radost z dobře odvedené práce, tedy i zde platí, že „Všechno zlé je pro něco dobré“.
K většině látek, které nejsou schváleny, nelze použít. Ukázkový je stav u bylin, které se používaly po tisíciletí, ale dne 14.12.2012 se z pohledu úředníků staly neúčinné (dokud tedy nerozhodnou, že byliny fungují a za jakých podmínek).

Káva a hořčík, alkohol a hořčík
V tomto článku se podíváme na hlavní „žrouty“ hořčíku – tedy faktory a situace, které vedou k jeho rychlejšímu úbytku. Patří sem například stres, nadměrná konzumace alkoholu, kofeinu a cukru, některé léky či intenzivní fyzická aktivita. Také se dozvíte, jak rozpoznat příznaky nedostatku hořčíku a jak ho efektivně doplňovat, aby vaše tělo fungovalo optimálně.

Vedlejší účinky hořčíku
V tomto článku si podrobně probereme, jaké mohou být negativní projevy nadbytku hořčíku, včetně trávicích problémů, průjmu, nevolnosti či nízkého krevního tlaku.

Nedostatek hořčíku příznaky
V tomto článku si podrobně probereme příznaky nedostatku hořčíku a jak je rozpoznat včas. Mezi nejčastější projevy patří svalové křeče, únava, podrážděnost, problémy se spánkem, bušení srdce nebo bolesti hlavy. Nedostatek hořčíku může ovlivnit i trávení, psychickou pohodu a imunitní systém.

K čemu je hořčík
V tomto článku si podrobně probereme, k čemu je hořčík dobrý a proč je tak důležitý pro správné fungování organismu.

Hořčík denní dávka
Doporučené denní dávka je přibližně 350mg, záleží na pohlaví a na stáří. Důležitější ale je, že DDD je stejná pro 60kg muže jako pro 160kg svalovce. Stejná pro lidi u počítače a vrcholové sportovce. Stejná pro lidi s 30letým deficitem hořčíku i pro lidi s každodenní suplementací. Musí nám být jasné, že spotřeba nemůže být stejná a je zapotřebí dávku upravit.

Křeče v nohách
Jedoduše řečeno, je to jeden z prvích příznaků nedostatku hořčíku. Mezi další projevy patří:

Kdy brát hořčík
Hořčík se nejlépe vstřebává v noci a brzy ráno. Proto jej berte před spaním, případně ráno po probuzení. Hořčík a vápník nikdy neberte současně - jsou to antagonisté (navzájem se vylučují),ve výsledku by jste nevstřebali ani jeden. Pokud už vápník chcete brát (což nedoporučuji), berte jej v jinou denní dobu. Hořčík se často prodává s vitamínem B6, který zlepšuje vstřebávání. Problém pak často nastává při nočním podávání, B6 může způsobit problémy se spánkem. V takovém případě volte ranní konzumaci.