
Hořčík


Shilajit / Mumio, kapky, 59ml

Koloidní minerály / huminové kyseliny, 946 ml

Gumový hořčík/magnesium pro děti od 3 let, měkké bonbóny s třešňovou příchutí, 90 měkkých bonbónů

Magnesium taurát chelát, 120 tablet, taurát hořečnatý

Magnesium glycinát chelát, 120 kapslí, glycinát hořečnatý

Hořčíkový olej,1 litr, 1000ml, magnesium tělové

Gumový hořčík/magnesium pro děti od 3 let, měkké bonbóny s příchutí žvýkačky, 60 měkkých bonbónů

Magnesium Bisglycinát chelát, 180 tablet, bisglycinát hořečnatý

Magnesium Citrát chelát 1 KG, 400 denních dávek

Magnesium CHELÁT citrát 90 tablet

Kids gumový hořčík pro děti, magnesium, 60 gumáků

Koloidní minerály, 70 druhů minerálů, 946 ml

OstroVit Magnesium citrát 400 mg + B6 90 tablet

OstroVit MGZB Magnesium CHELÁT citrát 90 tablet 375mg + zinek a B6

OstroVit citrát hořečnatý - Malinová limonáda s mátou, magnesium citrate 200g
Články

Tetanie
Občas se setkáváme s termínem "tetanický syndrom", aniž bychom přesně věděli, co to obnáší, což může bránit správné léčbě. Tento pojem se často používá pro latentní tetanii, která vysvětluje různé problémy pacientů, u nichž se nenajdou žádné organické příčiny. Dříve se používaly i jiné názvy, jako neurastenie, vegetativní dystonie nebo úzkostná neuróza. Tyto termíny bývají nejasné a mohou vést k problémům při stanovení správné diagnózy.

Káva a hořčík, alkohol a hořčík
V tomto článku se podíváme na hlavní „žrouty“ hořčíku – tedy faktory a situace, které vedou k jeho rychlejšímu úbytku. Patří sem například stres, nadměrná konzumace alkoholu, kofeinu a cukru, některé léky či intenzivní fyzická aktivita. Také se dozvíte, jak rozpoznat příznaky nedostatku hořčíku a jak ho efektivně doplňovat, aby vaše tělo fungovalo optimálně.

Vedlejší účinky hořčíku
V tomto článku si podrobně probereme, jaké mohou být negativní projevy nadbytku hořčíku, včetně trávicích problémů, průjmu, nevolnosti či nízkého krevního tlaku.

Nedostatek hořčíku příznaky
V tomto článku si podrobně probereme příznaky nedostatku hořčíku a jak je rozpoznat včas. Mezi nejčastější projevy patří svalové křeče, únava, podrážděnost, problémy se spánkem, bušení srdce nebo bolesti hlavy. Nedostatek hořčíku může ovlivnit i trávení, psychickou pohodu a imunitní systém.

K čemu je hořčík
V tomto článku si podrobně probereme, k čemu je hořčík dobrý a proč je tak důležitý pro správné fungování organismu.

Hořčík denní dávka
Doporučené denní dávka je přibližně 350mg, záleží na pohlaví a na stáří. Důležitější ale je, že DDD je stejná pro 60kg muže jako pro 160kg svalovce. Stejná pro lidi u počítače a vrcholové sportovce. Stejná pro lidi s 30letým deficitem hořčíku i pro lidi s každodenní suplementací. Musí nám být jasné, že spotřeba nemůže být stejná a je zapotřebí dávku upravit.

Křeče v nohách
Jedoduše řečeno, je to jeden z prvích příznaků nedostatku hořčíku. Mezi další projevy patří:

Kdy brát hořčík
Hořčík se nejlépe vstřebává v noci a brzy ráno. Proto jej berte před spaním, případně ráno po probuzení. Hořčík a vápník nikdy neberte současně - jsou to antagonisté (navzájem se vylučují),ve výsledku by jste nevstřebali ani jeden. Pokud už vápník chcete brát (což nedoporučuji), berte jej v jinou denní dobu. Hořčík se často prodává s vitamínem B6, který zlepšuje vstřebávání. Problém pak často nastává při nočním podávání, B6 může způsobit problémy se spánkem. V takovém případě volte ranní konzumaci.

V čem je hořčík
Na jednoduchou otázku vám dám jednoduchou odpověď. Nikde. Švýcarské studie, které probíhaly v letech 1985 - 2002 nám ukazují, jak postupně klesá obsah vitamínů a minerálů v ovoci a zelenině. V tabulce vidíme, že průměrný pokles živin je okolo 60%.