Štítná žláza - rakovina
JÓD A RAKOVINA
Nebudu výs zahlcovat daty, které nikoho nezajímají. To co je důležité - V ČR a západním světě je doporučená denní dávka 150 mokrogramů. Z mého pohledu je dávka ostudně nízká. K prevenci strumy to může stačit, ale pro optimální zdraví to nestačí. Ideální dávka jódu by měla být mnohem vyšší, pravděpodobně mezi 1 a 3 mg denně - stejně jako v japonsku, kde je průměrná denní dávka 3000 mikrogramů (3mg). Asi nikoho pak nepřekvapí že v japonsku je o 66% menší výskyt rakoviny prsu i dalších rakovin než v západním světě. Čím to asi bude?
Podle lékařských studií je nedostatek jódu zcela jistě spojen s rakovinou prsu, stejně jako s rakovinou vaječníků, štítné žlázy a dalšími rakovinami. Pravděpodobně není náhoda, že jak se nedostatek jódu v populaci zvyšuje, výskyt těchto rakovin výrazně roste.
Takzvaná moderní medicína udělala po letech výzkumu malý pokrok proti těmto rakovinám. Jód může pomoci a pomáhá předcházet a dokonce eliminovat některé z těchto druhů rakovin.
JOD POMÁHÁ ODSTRAŇOVAT VŠECHNY TOXINY
Suplementace jódem má úžasný vliv na všechny toxické kovy v těle. Může také pomoci odstranit toxické chemikálie a infekce. K tomu dochází z několika důvodů:
- Jód působí proti halogenům nebo je antagonizuje.Užívání jódu často vede k vyloučení z těla bromů, chloru, fluoridů a dalších kovů.
- Jód zlepšuje činnost štítné žlázy.Jak se činnost štítné žlázy obnovuje, tělo je mnohem schopnější eliminovat všechny toxické kovy. To je hlavní mechanismus schopnosti jódu snižovat zátěž toxickými kovy v těle.
- Jód je germicid – antibiotický, antibakteriální, antivirový, protiplísňový a protirakovinný.Zdá se, že pomáhá tělu bojovat s mnoha typy infekcí. K tomu dochází částečně zlepšením činnosti štítné žlázy. Jód však může podle výzkumníků také působit jako antioxidant.
Co s tím?
Nabízí se v podstatě 3 formy podávání
1) Syntetická forma prodávaná běžně v lékárnách
2) Lugolův roztok, doporučuji doplňovat přes kůži, tělo si vezme kolik potřebuje. Navíc slouží jako domácí test stavu jódu v organismu.
3) Mořské řasy, nejlépe řasa kelp
4) Pokud myslíte, že existuje čtvrtá varianta, doplnění pomocí pestré stravy, tak vás musím bohužel zklamat.
Ze všech výše uvedených možností doporučuji řasu kelp. Je nejlépe snášena bez vedlejších účinků a jedná se o přírodní formu.
Další články o jódu naleznete zde.
Upozornění: Nic v tomto článku není myšleno jako lékařská rada. Pro lékařskou diagnózu, radu a pomoc navštivte, prosím, svého lékaře.